top of page
עולם רב מימדי - הבעיות הופכות מורכבות יותר 

בעשור האחרון, סוגיות סביבתיות וחברתיות תופסות מקום יותר ויותר מרכזי בתהליכי קבלת החלטות. סוגיות אלו לא פסחו על הפעילות הכלכלית ומאמצי הפיתוח גם בישראל, במגזר הציבורי והפרטי כאחד. מה שבעבר היה לתחום עיסוק צדדי של אנשי מקצוע, הפך לנושא מרכזי בקרב המנהלים הבכירים הנדרשים להגדיר מטרות ולקבוע יעדים הנושאים השלכות ישירות לסביבה בה הם נמצאים ולחברה אותה הם משרתים. מה שהחל כטפטוף הפך עם השנים לזרם של מגמות עולמיות המגיעות בעצמה רבה לישראל. 

 

במקביל, החברה האזרחית הפכה מודעת יותר ואינה נחה על המשמר בכל הנוגע למשאבים ציבוריים ופגיעה בזכויותיה, ומנהלת מאבקים עיקשים למען שמירה על חופים והגנה על חי וצומח, עותרת כנגד פגיעה בבריאות הציבור ונלחמת בחברות מזהמות. מצדו השני של אותו המטבע, כמובן שגם המדינה לא נותרה אדישה והדרישות הרגולטוריות בתחומי תשתיות וסביבה, החלות על חברות וארגונים שונים, רק הולכות ומחמירות. 

hlr_0001.jpg

לאור כל זאת, גורמים פרטיים, ציבוריים וממשלתיים ניצבים לפתע מול שורה ארוכה של אתגרים ומורכבויות עמן לא נאלצו להתמודד בעבר – קשיים ביורוקרטיים, מחאות ציבוריות, עימותים ודרישות מצד ארגוני סביבה. בהעדר טיפול נכון, אתגרים אלו מובילים לעיכובים, דחייה וייקור של עשרות - ולעתים אף מאות אחוזים לעומת התכנון המקורי. קו הרכבת המהיר לירושלים, פרויקט הרכבת הקלה בי-ם ובת"א, המיזמים התיירותיים בחוף פלמחים - ניצנים ובצת - הן רק דוגמאות ספורות לכך. בה בעת, האחריות האישית של אנשי ציבור, מנהלים וחברי דירקטוריון להוצאה לפועל של פרויקטים ותכניות באופן ההולם את הרגולציה והמגמות הסביבתיות החודרות לישראל- משפיעה באופן ישיר על יכולתו של הארגון לשמור ולהגן על המוניטין המקצועי שלו ושל נושאי תפקידים בו. במציאות זו, היכולת לעמוד עם האצבע על הדופק, להבין את המגמות הקיימות, לזהות את המגמות הבאות ולהתייחס אליהן בצורה הולמת, מחייבות השקעה של זמן ומשאבים בכדי להימנע ממשברים או לכל הפחות – להתמודד איתם באופן אופטימאלי.

360 מעלות -תכנון, מניעה, ליווי ופיתרון

דרך פוריה מסייעת לגופים ציבוריים ופרטיים להגשים את מטרותיהם, יוזמותיהם ותכניותיהם. לחברה ולעובדיה מומחיות ייחודית בהתמודדות עם הממשקים שבין התשתיות לסוגיהן ובראשן תחבורה, מים, תיירות, חקלאות ואנרגיה, לבין היבטים ציבוריים ואקולוגיים, וניסיון של שנים רבות בכל שלבי התכנון והיישום של פרויקטים רחבי היקף בתחומי התשתית והסביבה – הן ברמה הרגולטורית, הן ברמה העסקית, הן מטעם ארגוני הסביבה ועמותות ציבוריות והן מטעם רשויות התכנון והמנהל המוניציפלי. לחברה ניסיון עשיר בליווי פרויקטים בתחום קשרי קהילה, שיתוף ציבור וניהול של מחזיקי העניין בכל פרויקט ופרויקט. יחד עם צוות מומחים זה, דרך פוריה מאפשרת נקודת מבט מרחבית כוללת על כל סוגיה ומיזם ומבטיחה טיפול מיטבי בהם. 

 

פלייר.jpg

לחברה היכולת לאתר מפגעים פוטנציאליים, לסכם את הדרישות הרגולטוריות, הסביבתיות והחברתיות, להבין את מחזיקי העניין השונים הסובבים כל פרויקט ותכנית וכן, לנהל את מערך קשרי הקהילה, ובאמצעות הליווי הצמוד ללקוחותיה מבטיחה את השגת המטרה. זו הסיבה שאצלנו, כל פרויקט מתחיל במיפוי של מחזיקי העניין הרלוונטיים לפרויקט וניתוח של המרחב בו הפרויקט מתקיים לאורך כל מעגל חייו (ובכלל זאת לאחר סיומו). המפגש שבין הידע והניסיון של אנשי דרך פוריה עם צרכיהם הציבוריים והעסקיים של לקוחותיה מאפשר ליצור תכנון מקדים אפקטיבי, לצפות אתגרים מבעוד מועד, לנהל אירועים מורכבים במהלך הפרויקט, החברה מסייעת, מנחה ומובילה את לקוחותיה להתמודדות מוצלחת עם סוגיות תשתית, סביבה, קהילה וניהול סיכונים הסובבים את הפרויקטים השונים. באמצעות גישה מקצועית כוללת זו, מצליחה החברה לצמצם את אי הוודאות ומבטיחה כי כלל הגורמים המשפיעים על הפרויקט, והמושפעים ממנו, מקבלים מענה ייחודי ומתאים – לטובת הכלל.

טורים פרסומיים וכתבות מתוך פרויקטים שהחברה מלווה
bottom of page